100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam154Nie polecam0

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Jak pielęgnować i chronić torebkę skórzaną?

Jak troszczyć się o piękno kobiecej torebki ze skóry

Torebki damskie skórzane dostępne w sferatorebki.pl to wysokiej klasy akcesoria, które mogą swoim właścicielkom służyć przez długie lata. Jednak warunkiem tej długoletniej przyjaźni jest konieczna prawidłowa pielęgnacja materiału. Dlatego od czasu do czasu warto przeprowadzić gruntowny porządek, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz skórzanej torebki. Jej regularna pielęgnacja przyniesie satysfakcje i pozwoli na lata zachować piękno torebki ze skóry!

Na początku warto zajrzeć do środka torebki i upewnić się, czy nie ma w jej wnętrzu przyprawiającego o gęsią skórkę bałaganu. Pielęgnacja skórzanej torebki to nie tylko zabiegi wykonywane na jej zewnętrznej powierzchni! To również dokładne oczyszczanie wewnętrznych komór i kieszeni. Niestety kobiety bywają bałaganiarami… Szybkie życie wymusza na nas nieustanną pogoń za czasem. Nie raz i nie dwa zdarza się, że w ciągu tygodnia wrzucamy do torebek niepotrzebne papierki po cukierkach, rachunki itp. zbędne przedmioty. Powodują one w jej wnętrzu bałagan. Na skutek intensywnego użytkowania nie rzadko torebka damska kryje w swoim wnętrzu piasek i różnego rodzaju drobinki, których należy się pozbywać podczas sprzątania. Zdecydowanym plusem regularnego opróżniania torebki damskiej jest to, że podczas porządków można odnaleźć zagubione przedmioty, (takie jak: ulubiony długopis, błyszczyk, kolczyki etc.). To całkiem miła część porządków!

Zapamiętaj, że torebki ze skóry naturalnej nie wolno prać w pralce, ani namaczać w misce z proszkiem lub innym detergentem! To prosta droga do uszkodzenia każdej torebki ze skóry! Nigdy tego nie rób! Produkty galanteryjne nie lubią tego typu sposobów oczyszczania.

Jak należy wykonywać pielęgnacje skórzanej torebki na zewnątrz? Prościej niż sądzisz! Torebka damska ze skóry powinna być oczyszczana za każdym razem, gdy zauważasz na niej zabrudzenie. Nie ignoruj małych plamek, ponieważ mogą one na trwałe pozostać na powierzchni torebki ze skóry naturalnej. Najlepiej usuwać zabrudzenie od ręki! Czego używać? W zależności od rodzaju plamy torebka damska może być m.in. oczyszczana za pomocą mokrej chusteczki, (o ile zabrudzenie to błoto lub inna dająca się szybko usunąć maź). Poważniejsze plamy będą wymagały znacznie większej ingerencji. Istnieje szereg domowych oraz chemicznych sposobów oczyszczania torebki ze skóry, które warto poznać.

Domowe metody oczyszczania torebki skórzanej

Torebki damskie skórzane, które miały nieprzyjemność spotkać się z tłuszczem warto przemyć mieszaniną wody z octem. To stara, babcina receptura, która naprawdę działa. Pamiętaj, o tym aby w żadnym razie nie przesadzić z ilością octu! Przede wszystkim ze względu na to, że może on doprowadzić do powstania mało estetycznych zmian w strukturze naturalnej skóry i nie pachnie zbyt przyjemnie. Umiar jest tutaj wskazany!

Skórzane torebki warto też oczyszczać za pomocą mydła oliwkowego, które znajdziesz w drogeriach z naturalnymi kosmetykami. Mydło szybko upora się z brudem i pozwoli na dalsze, komfortowe użytkowanie torebki ze skóry naturalnej w nienaruszonym stanie.

Podobnie w przypadku zastosowania soku z cebuli, który powinien być wtarty w plamę i usunięty. Mimo, że podobnie jak ocet nie pachnie on zbyt ładnie to jego skuteczność jest gwarantowana!

Chemiczne sposoby czyszczenia torebki ze skóry

Postęp technologii umożliwił nam korzystanie nie tylko z babcinych receptur. Na rynku jest dostępne spektrum środków, które pomagają troszczyć się o piękno galanterii skórzanej. Torebka damska ze skóry, która uległa ciężkiemu do zlikwidowana zabrudzeniu powinna spotkać się z środkiem chemicznym dedykowanym dla powierzchni skórzanych – NIE INNYM! Dlatego tak istotne przy wyborze jest dokładne czytanie etykiet na opakowaniach. Mniej ryzykownym rozwiązaniem, które może pomóc przy niewielkich zabrudzeniach jest używane nawilżonych chusteczek, które możemy kupić w każdym sklepie. Pomogą one pozbyć się kurzu, błota, kawy czy herbaty, ale z pewnością nie uporają z atramentem czy intensywną czerwienią kobiecej szminki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl